Články

Ako sa vysporiadať s mokrou omietkou? Čo môžeme urobiť, aby sme urýchlili rekonštrukciu?

Pre murárov, omietkárov a maliara izieb je jeseň / zima obdobím výziev. Progres v mnohých zamestnaniach závisí čisto na počasie, ktoré je, ako všetci vieme, v túto ročnú dobu veľmi premenlivé. Avšak, aj napriek nízkym teplotám, silnému vetru a častým zrážkam sú robotníci schopní čeliť ťažké a všadeprítomné vlhkosti.

 

Často sa ukazuje, že dokončovacie práce v budovách, pri výmaľbe bytov a renovačných prácach v interiéroch budov predstavujú rovnaké množstvo problémov ako stavebné práce vonku. Vyplýva to z faktu, že voda je bežne používaný prvok pre maltu, maľby, betón. Bohužiaľ je veľmi ťažké odstrániť nadbytočnú vodu z renovovaných priestor na jeseň / v zime. Vlhké podlahy alebo steny zdržujú od vykonávaní následných prác, čo spôsobuje oneskorenie pri realizácii celého projektu. V takýchto situáciách je nevyhnutné buď intenzívne vykúriť a zároveň vetrať alebo znížiť vlhkosť použitím populárnych odvlhčovačov.

 

Mobilné kondenzačné odvlhčovače sú bežne používané zariadenia na stavbách - sú výkonné a znižujú vlhkosť v miestnostiach bez ohľadu na vonkajšiu teplotu. Kondenzačné vysúšanie pozostáva z odstránenia vodných pár zo vzduchu vďaka schladeniu pod rosný bod (rosný bod je teplota pri ktorej vodnej pary kondenzujú na vodu). Voda získaná ako výsledok kondenzácie vo výparníku je premiestnená do nádržky a suchý vzduch je uvoľnený za teploty o niekoľko stupňov vyššej ako teplota v ktorej bol do zariadenia nasatý (suchý vzduch je zvyčajne o 3-8 ° C teplejšie). Suchý a teplý vzduch významne urýchľuje proces vyparovania vody z vlhkých stien a podláh. Metóda vysúšania vzduchu je oveľa efektívnejšia a ekonomickejšia ako napr. Kúrenie a vetranie miestnosti (kedy je navyše aj spotreba energie oveľa vyššia). Odvlhčovače minimalizujú vedľajšie účinky,

 

Kondenzačné odvlhčovače sú ľahko použiteľné a zoznam ich využitie je veľmi dlhý. Ponuka zahŕňa aj veľmi výkonné Modely - navrhnuté špeciálne pre industriálne použitie, rovnako tak ako malé modely prispôsobené pre potreby domácností. Avšak bez ohľadu na to, kde bude odvlhčovač používaný je potreba s ním správne zaobchádzať.

 

 

Je potrebné pamätať na to, že miestnosť, kde bude odvlhčovač pracovať by mala byť uzavretá, aby sme predišli vniknutiu vlhkého vzduchu zvonka. Odvlhčovač by nemal byť umiestnený moc blízko pri stenách, čo by mohlo znížiť jeho výkon z dôvodu spomalenia prietoku vzduchu. Zariadenie by malo byť najlepšie umiestnené uprostred miestnosti alebo najmenej 20-50 cm od stien alebo iných prekážok. Najlepšieho výkonu je možné dosiahnuť iba touto cestou. Pamätajte na to, že tieto zariadenia by sa nemali používať v prípade, že je izbová teplota veľmi nízka (pod 5 ° C). Vysúšacia doba sa s týmito strojmi pohybuje od niekoľkých hodín po niekoľko dní. Všetko závisí od teploty, objemu miestnosti, vlhkosti a kapacite odvlhčovače.

 

Na trhu je početná ponuka rôznych modelov kondenzačných odvlhčovačov - sú prispôsobené špecifickým dopytom. Pri výbere toho správneho by mal užívateľ zvážiť akú potrebuje kapacitu, rozsah teploty za aké môže zariadenie pracovať a spotrebu energie. Je určite užitočné konzultovať výber so špecialistom, ktorý Vám určite pomôže vybrať vhodné zariadenie pre dané podmienky. Detailné informácie o Odvlhčovačoch môžete nájsť v záložke odvlhčovače.

Menu