Články

Bezkonkurenčné ohrievače Master BV- vyvíjané špecialistami

Mobilné naftové ohrievače s výfukom nachádzajú širokú škálu využitia na rôznych miestach, ako je napr. Stavebný priemysel alebo poľnohospodárstvo. Preto nájdeme na trhu veľa zariadení tohto typu. Problém nastáva keď prichádza nevyhnutné rozhodnutia, a to ktorý model vybrať.

 

Rozdiel v cene, špeciálne funkcie, odporúčania od priateľov alebo pomoc predavača, práve to sú argumenty, ktoré najviac zvažujeme keď sa rozhodujeme. Avšak sa ukazuje, že niekedy sa stačí pozrieť viac zblízka na obe zariadenia a malé detaily nám môžu pomôcť pri výbere toho správneho kusu.

 

Ohrievače Master typu BV sú navrhnuté tak, aby spĺňali požiadavky tých najnáročnejších užívateľov. Pri pohľade na zariadenie stojí zaiste za povšimnutie externé funkcie, technické riešenie, neobvyklé spracovanie a prispôsobenie sa práci v tých najťažších podmienkach.

 

 

 

Teplo na vyžiadanie

 

Hlavnou prednosťou týchto zariadení je ich vysoký výkon a možnosť rýchleho naštartovania. Stačí zapojiť ohrievač, naliať palivo do nádrže a v prípade, že používame ohrievač v interiéri, stačí pripojiť špeciálny komín pre odvod spalín. Stroj je teda pripravený pre prácu v podstate kedykoľvek. Pretože máme v ponuke štyri modely tohto zariadenia v rozsahu výkonu 20-81 kW veríme, že si každý zákazník niečo nájde. Výrobca tiež ponúka zariadenia s výkonom nad 130kW.

 

Ohrievače s výfukom sú vybavené výmenníkom tepla, vďaka ktorému sú plochy vykurované čistým a teplým vzduchom. Splodiny sú oddelené od teplého vzduchu a sú odvedené von. To dodáva užívateľom pocit bezpečia a pohodlia počas použitia.

 

Termostat regulujúci teplotu môže byť pripojený ku každému z týchto ohrievačov. Umožňuje automaticky kontrolovať vykurovaný priestor a tiež obmedzuje nadmernú spotrebu paliva, ku ktorej by mohlo dochádzať v prípade, že teplota nebude analyzovaná.

 

 

Jedinečný tvar nádrže


Len málo ľudí si uvedomuje aký dôležitý je správny tvar nádrže. Dodatočná vypuklina v prednej časti nádrže ohrievača (nad úrovňou paliva) spôsobuje to, že sa palivo zhromažďuje na tomto mieste počas prepravy. Týmto sa ťažisko posunie a tým uľahčí prepravu zariadení.

 

 

Na druhej strane nádrže ohrievača môžeme nájsť jamku (pod úrovňou paliva), kde sa hromadí voda a všetky nečistoty. Tie môžu byť ľahko odstránené odskrutkovaním skrutky.

Práve takýto tvar nádrže úplne odlišuje ohrievače Master od ostatných ohrievačov dostupných na trhu.

Určite tiež stojí za zmienku fakt, že ohrievače sú vybavené kolieskami a vhodnou rukoväťou uľahčujúce ich prepravu z jedného miesta na druhé. Sú tiež vybavené externým indikátorom nafty, vďaka ktorému je spotreba ľahko kontrolovateľná.

 

technické vylepšenia

 

Palivový filter v starom, nepriehľadnom obale.Výrobca tiež predstavil typicky technické vylepšenia, ktoré budú vhodným pomocníkom nielen počas každodenného používania, ale aj počas použitia v prevádzke alebo počas vykonávania údržby. Preto sú nové modely vylepšené o robustnejšiu a odolnejšiu palivovú hadicu s kovovou výstužou. Palivový filter je nový, priehľadné puzdro uľahčuje kontrolu či je potrebné ho vyčistiť či vymeniť. Zmeny boli tiež vykonané v zážihovom systéme modeli BV 77, kde je novo zabudovaný transformátor.

Táto zmena umožnila integrovať zapaľovanie a funkciu pre kontrolu plameňa. Znamená to tiež veľké uľahčenie pri ohľadu na prevádzku. Všetky modely Master BV sú vybavené chladiacim termostatom - ten bol pri modeli BV77E nahradený chladiacou časovou konštantou naprogramovanú v elektronickom zariadení systému.

Palivový filter v novom, priehľadnom obale.Pri výbere špecifického modelu často čelíme veľmi ťažkému rozhodnutiu, preto odporúčame zákazníkom, aby sa pri výbere poradili so špecialistom o detailoch daného modelu. Zdanlivo nepodstatné vlastnosti sa môžu ukázať ako rozhodujúce. Treba tiež pamätať na to, že často vyššia cena je známkou vyššej kvality. Výrobky od dobre známych firiem alebo priemyselných lídrov sú špičkovo navrhnuté a môžete si byť istí, že ich funkcie a kvalita spracovania pre vás budú príjemným prekvapením. V prípade mobilných ohrievačov Master nie je pochýb, že bolo pri výrobe dbané aj na tie najmenšie detaily.

 

 

dodatočné príslušenstvo:

 

Flexibilná hadica pre distribúciu horúceho vzduchu
Pripojovacia sada pre hadicu vedúcu horúci vzduch
izbový termostat
predohrev paliva
Ventilačný kryt z nehrdzavejúcej ocele

 

dostupné modely:

 

Ohrievač na nepriame spaľovanie Master BV 77E (20 kW)
ohrievač na nepriame spaľovanie Master BV 110E (33 kW)
ohrievač na nepriame spaľovanie Master BV 170E (47 kW)
ohrievač na nepriame spaľovanie Master BV 290E (81 kW)

 

Menu