Články

Ohrievače Master hrejú umelcov

Tento rok hral vianočný charitatívny orchester pre deti s urologickými a nefrologickým ochoreniami. Po celom Poľsku sa konali rôzne podujatia, koncerty a slávnosti, aby sa vybrali peniaze na lekárske vybavenie. V Poznani bolo pódium vykurované ohrievačmi Master.

 

Master BV 290E ohrievač na naftu

 

 

Hlavným Gocce miestom v Poznani bolo pódium blízkosti hradu. A ako každý rok, aj tento rok bolo naplánovaných niekoľko koncertov a aukcií. Spoločnosť MAKO z Przeźmierowo bola zodpovedná za vykúrenie pódia po celú dobu udalosti za pomoci mobilných ohrievačov. Napriek premenlivému a chladnému počasiu dokázali zaistiť, že ako umelci, tak hostia na pódiu mohli pohodlne vyzývať publikum, aby prispelo na charitu.

 

Bolo dohodnuté, že pódium s rozmermi 12 x 12 x 8 m celkovou plochou 1152 m³ bude vykurované dvoma naftovými ohrievačmi s nepriamym spaľovaním. Použité boli modely BV 290, s výkonom 81kW / každý. Pri výbere vhodného zariadenia je potrebné vziať do úvahy fakt, že pódia nie sú uzavreté priestory a dochádza tu k neustálemu prítoku studeného vzduchu. Ohrievače boli umiestnené na obidve strany pódia a teplý vzduch bol distribuovaný na pódium vďaka potrubiam na bočných stranách pódiovej konštrukcie. Toto riešenie umožnilo rovnomerné rozloženie teplého vzduchu v celom priestore.

 

Strieborné hadice boli podoprené špeciálnymi kovovými rámami. Hadica umiestnené po bokoch medzi muzikantským vybavením splynuli so zvyškom pódia a esteticky ho nenarušovali.

 

Počas celého Gocce finále sa vonkajšia teplota pohybovala okolo 0 až 5 ° C. Ohrievače zabezpečili zvýšenie teploty na pódiu na cca 10 ° C.

Naproti pódiu bol tzv. Kontrolný stan. Stan o rozlohe asi 6m², ktorý bol vykurovaný pomocou menšieho, 20 kW ohrievača Master BV 77, taktiež dovybaveného flexibilnou hadicou pre distribúciu horúceho vzduchu. Výstup hadice bol umiestnený pri zadnej stene stanu.

 

 

Master BV 77E ohrievač na naftu

Ohrievače pracovali celý deň, od 9 ráno do neskorého večera, kedy udalosť končila. Celková inštalácia, rovnako ako odinštalovanie zabralo iba 30 min. Zamestnanec firmy MAKO bol po celú dobu akcie prítomný, aby dohliadal na prevádzku ohrievačov. Za zmienku tiež stojí to, že firma poskytla na akciu aj záložný ohrievač, pre prípad neočakávaného zlyhania niektorého zo strojov.

 

 

Menu