Články

Kondenzačné odvlhčovače - často kladené otázky

Najčastejšie kladené otázky ohľadom kondenzačných odvlhčovačov od firmy Master Climate Solutions.

 

Ako vysúšať?

Najlepší spôsob ako odstrániť nadbytočnú vodu zo vzduchu ich použiť odvlhčovač vzduchu. Detailné informácie o rôznych metódach vysúšanie môžete nájsť tu: metódy vysúšania.

 

Na čo sú odvlhčovače používané?

Odvlhčovače sú používané k zníženiu objemu vlhkosti vo vzduchu a tiež k vysúšaniu predmetov nachádzajúcich sa v prostredí vzduchu. Detailné informácie o prevádzke odvlhčovačov môžu byť nájdené tu: prevádzkové zásady kondenzačných odvlhčovačov .

 

Ako dlho vysúšanie trvá?

Doba vysúšania závisí na veľkom množstve faktorov, tie najdôležitejšie sú teplota vzduchu, vlhkosť, objem miestnosti, výkon odvlhčovače a príbytok vlhkosti. Všetky tieto faktory nám sťažujú určiť dobu vysúšania. Vysúšanie môže trvať od niekoľkých hodín po niekoľko dní.

 

Čo urobiť, aby bolo vysúšanie čo najvýkonnejšie?

Vysúšací výkon môže byť zvýšený umiestnením odvlhčovača doprostred miestnosti. Spracovaný vzduch by mal voľne prúdiť dookola v miestnosti. Viac informácií o správnom prevádzke môžete nájsť tu: prevádzka odvlhčovačov s kompresormi .

 

Vypne sa odvlhčovač sám automaticky keď dosiahne požadovaných parametrov?

Odvlhčovač, ktorý je vybavený hygrostatom sa automaticky vypne v prípade, že sa dosiahne vopred definované vlhkosti. Mali by ste chvíľu počkať, pretože pri opätovnom zvýšení vlhkosti hygrostat opäť odvlhčovač zapne.

 

Čo to je hygrostat?

Hygrostat je automatická súčiastka, ktorá kontroluje odvlhčovač. Sama vypne odvlhčovač v prípade, že je dosiahnutá definovaná hodnoty.

 

Prečo odvlhčovač kondenzuje tak málo?

Výkon kondenzačného odvlhčovača závisí na parametroch vzduchu, ktorý spracováva. Pokles teploty znižuje výkon chladiaceho systému zariadenia. Výsledkom sú menšie objemy skondenzovanej vody. Výkon môže byť tiež ovplyvnený znečisteným vzdušným filtrom alebo výmenníkom tepla. Preštudovaní užívateľského manuálu je tiež veľmi dôležité.

 

Ako vybrať ten najlepší odvlhčovač?

Najlepší, aj keď najkomplikovanejší spôsob, ako vybrať ten správny odvlhčovač je spočítať prírastok vlhkosti, čo nám pomôže určiť správny výkon odvlhčovača. Odvlhčovač môžeme vybrať aj na základe grafov, zobrazujúcich charakteristiku odvlhčovača v prevádzke. Ak poznáte teplotu a vlhkosť vzduchu v miestnosti, kde bude odvlhčovač pracovať, bude pre Vás ľahké určiť správny výkon. Ostatné postupy výberu odvlhčovačov sú popísané tu: ako vybrať správny odvlhčovač .

 

Môžem vysušovať vzduch v niekoľkých miestnostiach v rovnakom čase?

Vysúšanie niekoľkých miestností v rovnakom čase možné je, ale vysúšanie jednej miestnosti po druhej je oveľa lepšie a rýchlejšie.

 

Kam by som mal / a umiestniť odvlhčovač?

Najlepšie miesto pre odvlhčovač je stred miestnosti.

 

Môžem vetrať v miestnosti, ktorú zároveň vysúšate?

Kondenzačné odvlhčovače by mali byť používané v uzavretých miestnostiach, takže nie je vhodné vetrať miestnosť v prípade, že odvlhčovač beží.

 

Môžem kúriť v miestnosti, ktorú zároveň vysúšate?

Miestnosť, ktorú vysúšate môžeme zároveň vykurovať. Avšak by ste ale nemali prekročiť prevádzkový rozsah teplôt odvlhčovača. Mali by ste tiež venovať pozornosť tomu, aby na odvlhčovač nešlo priamo teplo a umiestniť zdroj tepla do vhodnej vzdialenosti od odvlhčovača.

 

Menia odvlhčovač teplotu vzduchu v miestnosti?

Kondenzačné odvlhčovače zvyšujú teplotu miestnosti, v ktorej pracujú. Všetko záleží na teplote a objemu miestnosti. Vzduch, ktorý vychádza z odvlhčovače môže byť o 3-8 ° C teplejší.

 

Môže voda v kondenzačnej nádržke pretiecť?

Odvlhčovače sú vybavené systémom, ktorý ich vypne v prípade, keď je nádržka plná. To slúži ako prevencia pred tým, aby nádrž pretiekla.

 

Ako často je potrebné vyprázdňovať kondenzačnú nádržku?

Odvlhčovač Vás upozorní, keď budete musieť nádržku vyprázdniť.

 

Čo sa stane, keď si vyberiem odvlhčovač s nedostatočným výkonom?

Použitie zariadenia s nedostatočným výkonom zaiste zvýši čas a náklady vynaložené na vysúšanie. Je možné, že touto cestou nedosiahnete ani menej ako 50% relatívnej vlhkosti.

 

Čo sa stane, keď si vyberiem odvlhčovač s nadmerným výkonom?

Výber nadmerne výkonného zariadenia môže mať za následok nechcené vyššie náklady a nevyužitý potenciál odvlhčovača. Avšak kúpy väčšieho zariadenia Vám dá istotu ohľadom bezpečnosti a umožní Vám využiť ho vo väčších miestnostiach.

 

Aký je optimálny rozsah relatívnej vlhkosti?

Predpokladá sa, že relatívna rozsah vlhkosti, ktorý poskytuje správny klímu-komfort sa pohybuje medzi 30 a 65%. Najoptimálnejšie rozsah je 40-50%.

Menu