Články

Nielen závan horúceho vzduchu - ale teplo nadosah

Počas chladnejších období sa stávajú všetky zariadenia vytvárajúce teplo vyhľadávanou komoditou. Hovorí sa o rúrach, radiátoroch, ventilátoroch, ako počas pracovnej, tak i profesionálnej konverzácie.

 

Ukazuje sa, že keď sme prekvapení ľadovými alebo mrazivými dni a hlavné kúrenie nefunguje naplno, alebo žiadne nemáme, najčastejšie siahneme po elektrických ohrievačoch. Tieto zariadenia sú obvykle tak malé, že môžu byť použité bez problémov takmer kdekoľvek.

 

Zapojíme ich do zásuvky a onedlho je teplota na požadovanej úrovni. Nemali by sme ale pri výbere zabudnúť na výber takého ohrievače, ktoré bude dostatočne výkonné na vyhriatie danej plochy. Skupina produktov firmy Master ponúka modely od 1 po 22 kW, čím je možné pokryť potreby širokej škály zákazníkov.

 

Pre dom, aj garáž

 

Elektrické ohrievače Master môžu byť použité ako doma, tak aj na náročnejších miestach, ako sú stavby alebo sklady. Sú výborným riešením pre občasné vykurovanie garáží, rovnako tak ako novo postavených budov alebo pravidelné vykurovanie studených skladov alebo kancelárií. Vďaka ich robustnej a odolnej konštrukcii môžu byť používané aj v tých najextrémnejších podmienkach. Nespotrebúvajú kyslík, takže môžu byť používané aj v uzavretých priestoroch. Tichá prevádzka, žiadne spaliny alebo zápach a 100% výkon, to je len ukážka výhod týchto zariadení. Mobilita je tiež jednou z hlavných výhod. Ohrievač môžeme kamkoľvek preniesť, vďaka praktickému držadlu a nízkej hmotnosti.

 

Model B18 EPR je ďalším vhodným riešením, ku ktorému je možné pripojiť flexibilnú hadicu pre distribúciu horúceho vzduchu. Toto riešenie je vhodné pre prípady, keď nie je z akéhokoľvek dôvodu možné umiesiť ohrievač priamo do miestnosti, ktorú chceme vykurovať. Hadica, ktorá je cez 7 metrov dlhá umožňuje dostať teplý vzduch kamkoľvek bez potreby priameho umiestnenia vykurovacieho telesa. Pre podporu mobility sme ohrievač vybavili praktickou rukoväťou a kolieskami.

 

Vykurovacie telesá a ventilátory

 

Väčšina elektrických ohrievačov funguje na rovnakom princípe. Vzduch je ohrievaný výhrevnými telesami, ktoré sú poháňané elektrinou. Takéto zariadenie musí obsahovať aj ventilátor, ktorý tlačí vzduch skrz ohrievač von. K výmene tepla dochádza vďaka prúdeniu a radiácii vzduchu. Špeciálny prepínač umožňuje nastavenie požadovaného výkonu a teploty.

 

Konštrukcia

 

Pre elektrické ohrievače Master využívame iba certifikované a vysoko kvalitné komponenty, ktoré zaisťujú ich spoľahlivosť a výkon. Táto skutočnosť bola potvrdená ENEC certifikátom, ktorý zabezpečuje, že tieto zariadenia vyhovujú tým najprísnejším európskym normám. Počas navrhovania týchto modelov sme dbali na také prvky ako sú dispozície a povrchová plocha vykurovacích telies, parametre ventilátora a materiál, aby sme zaistili optimálnu efektivitu týchto zariadení. Riešenie konštrukcie zahŕňalo odlíšenie produktov Master od ich čínskych náprotivkov. Každý model z rodiny Master je okrem ohrievače B 18 EPR vybavený interiérovým termostatom, ktorý uľahčuje prevádzku a kontrolu teploty.

 

Bezpečnostné pravidlá

 

Elektrické ohrievače Master majú certifikát triedy B, ktorý zabezpečuje fakt, že ohrievače nepredstavujú ohrozenie života, zdravia, tovaru alebo životného prostredia v prípade, že sú používané podľa odporúčaní výrobcu. Odporúčame však, aby ste boli špeciálne obozretní pri používaní elektrických ohrievačov, rovnako ako ste obozretní pri používaní akéhokoľvek elektrického spotrebiča. Pamätajte na to, že elektrické ohrievače nezakrývame, neumiestňujeme ich blízko závesov alebo iných textílií. Nemali by sme ich používať v kúpeľniach, na bazénoch, ani na akýchkoľvek miestach, kde môžu prísť do blízkeho kontaktu s vodou. Vyvarujte sa umiestneniu ohrievačov na prašné miesta, na miesta s materiálmi, ktoré by sa mohli vznietiť, ako je plyn, alebo sklady pre rozpúšťadlá či farby.

Menu