Články

Zimné investície - tajomstvo vykurovanie veľkých zariadení

Môžu byť náklady spojené s vykurovaním znížené pri udržaní vysokého vykurovacieho výkonu? Ako môžeme vykúriť veľké zariadenia pri minimálnych nákladoch? Prečo sa nestačí zaoberať len výberom typu zariadenia, ale aj typom paliva?

 

Chladné jesenné počasie cítime každým dňom viac a viac. S nepokojom očakávame príchod chladných a krátkych dní. Naše myšlienky sa sústredí na to, čo predstavuje každý rok značný problém: ako zabezpečiť dostatočné vykurovanie veľkých interiérových priestorov vo firme? Tomuto problému nečelí iba veľké priemyselné zariadenia, ako sú výrobné haly, sklady tovaru, dielne, ale aj rôzne typy športových zariadení alebo verejných budov.

 

Pokiaľ ide o vykurovací výkon, také miesta majú zvyčajne vysoké požiadavky. Vďaka častým výmenám teplého a studeného vzduchu je zabezpečenie konštantnej teploty veľmi zložité. Pravidelné otváranie dverí alebo brán k vykúrenie budovy neprispieva. Často je ale potrebné budovu vykúriť rýchlo. Preto sa môže zdať, že je vykurovanie týchto miest späté s vysokými nákladmi. Avšak stojí za to hľadať nové riešenia, ktoré budú dostatočne výkonná a efektívna a neminiete za nich všetky ťažko zarobené peniaze.

 

Výber správneho ohrievača

 

V mnohých prípadoch sa ukazuje, že stacionárne ohrievače sú ideálnym riešením. Sú schopné vykúriť horúcim vzduchom relatívne veľké plochy. A to bez ohľadu na podmienky- zásobenie teplým vzduchom je rýchle a vo veľkých objemoch. Prvým krokom k zníženiu prevádzkových nákladov je použitie ľahko dostupného paliva. Okrem typickej nafty alebo oleja môže byť ako palivo pre ohrievače použitý výrobný odpad, ako je papier alebo suché drevo (v závislosti od daného modelu). Počas výbere konkrétneho modelu by sme tiež mali vziať do úvahy veľkosť zariadenia. Iba zariadenia s vhodnou vykurovacou kapacitou bude schopné splniť Vaše očakávania.

 

Ohrievače s externým spaľovaním oleja

 

Ohrievače s externým spaľovaním olejaVeľkopriestorové haly môžu byť rýchlo a za relatívne nízku cenu vykúrené stacionárnymi ohrievačmi na zmesi použitých olejov (napr. Master BG 100 PW). Tento ľahko zmontovateľný ohrievač má externý olejový horák, ktorý je prispôsobený prerušovanej prevádzke. Ohrievače tohto druhu môžu fungovať na rôzne typy paliva, vďaka ktorým je možné znížiť prevádzkové náklady a prispôsobiť ohrievač potrebám zákazníka.

 

Ohrievač hreje vďaka fúkaniu horúceho vzduchu do priestoru. Jeho zapojenie spočíva v pripojení komínového systému a možného pripojenie ďalších vzduchových prieduchov pre rovnomernú distribúciu vzduchu. Vzduch využívaný v spaľovacom procese je získavaný priamo zo zariadenia, ktoré vykuruje a preto je naozaj veľmi dôležité zabezpečiť dostatočný a neustály prísun čerstvého vzduchu ventiláciou. Zvážiť by sme tiež mali miesto, kde budeme ohrievač inštalovať. Palivová nádrž by mala byť relatívne blízko pri zariadení (maximálna vzdialenosť sú štyri metre). Inštalácia nádrže vo väčšej vzdialenosti vyžaduje nevyhnutné pripojenie palivovej pumpy, ktorá zaistí maximálny výkon prevádzky. Stacionárny ohrievač BG 100PW je tiež vybavené špeciálnym analyzátorom výfukových plynov, vďaka ktorému môžu byť spaľované všetky typy olejov riadeným spôsobom.

 

Vďaka vysokému výkonu tohto ohrievača (102 kW) je možné vykúriť aj relatívne veľké priestory veľmi rýchlo. Ďalej je možné k tomuto zariadeniu pripojiť termostat, ktorý automaticky kontroluje teplotu. Hoci sa Vám nákup tohto zariadenia môže zdať ako nemalá investícia, všetky výdavky sa obvykle vrátia za jednu sezónu.

 

Ohrievače spaľujúce na princípe vyparovania

 

Ohrievače spaľujúce na princípe vyparovaniaV malých priestoroch, ako sú napr. Garáže, malé sklady alebo výrobné haly je tento typ ohrievačov fungujúcich na "opotrebovaný olej" úspešne používať po niekoľko rokov. Treba pamätať na to, že tieto zariadenia vyžadujú inštaláciu štvormetrového komína, ktorý vedie do spaľovacej komory. Neadekvátny odvod môže spôsobiť neefektívnu prevádzku zariadenia a viesť k nesprávnemu spaľovaniu.

 

33 kW ohrievač (Master WA 33B) je schopný zvýšiť teplotu v miestnosti o cca 7 ° C za iba 1.5 hodiny (v prípade, že sú splnené štandardné izolačné požiadavky). Ohrievače vybavené týmto typom horáka majú zvyčajne vstavanú nádrž, reguláciu výkonu a manuálne zapaľovanie.

 

Zariadenie je ideálnym riešením pre malé priestory. Hlavnou výhodou tohto zariadenia je najmä nízka obstarávacia cena, vysoký výkon, lacné palivo a takmer 100% čistý teplý vzduch.

 

 

 

Pred uskutočnením konečného rozhodnutia by mal užívateľ rozhodnúť ktorý model ohrievača bude schopný zaistiť dostatočné vykúrenie priestoru. Je potrebné vziať do úvahy výkon a efektivitu ohrievače. Týmto rozhodnutím znížime pravdepodobnosť neefektívneho výberu. Výber nám môže uľahčiť aj prístup k danému palivu. Avšak výber by sme mali konzultovať s predajcom alebo špecialitom, ktorý je schopný definovať všetky potrebné parametre a odporučí výber najvhodnejšieho zariadenia.

Menu